-

Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości w CKZ - #szkolaDoHymnu 2021
W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości uczniowie CKZ w salach lekcyjnych obejrzeli prezentację ukazującą dzieje narodu polskiego poprzedzoną krótkim wprowadzeniem oraz, w ramach kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu", o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie z pracownikami naszej placówki odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego".
Pamiętajmy o tym, aby kultywować pamięć o przeszłości; to nasz obowiązek. Wolność naszej ojczyzny zawdzięczamy ofiarnemu poświęceniu naszych przodków.
 
 

Europejski Dzień  Zdrowego Jedzenia i Gotowania

 

Tydzień Uczniowskiej SuperMocy w CKZ.

Pytaliście kiedyś uczniów, co jest ich mocną stroną? Co najlepiej robią? Co w sobie lubią?

Bazując na swoich mocnych stronach dużo łatwiej ułożyć swoją przyszłość, dokonując odpowiedniego wyboru własnej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Celem Tygodnia SuperMocy było lepsze poznanie siebie, uświadomienie uczniom ich mocnych stron, zaprezentowanie uczniowskich talentów, budowanie poczucia własnej wartości, wzmacnianie własnego pozytywnego wizerunku, integracja grupy.

 

 

URODZINOWE KARTKI DLA BLANKI!

Uczniowie klasy  2  „ KUCHARZE”  pod opieką pani Moniki Pilas przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji  pisania kartek urodzinowych  dla chorej  4 letniej Blanki.

 Dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli spełniły się marzenia dziewczynki.

Więcej informacji w linku poniżej:

https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/kartka-urodzinowa-dla-blanki-walczy-z-guzem-prosi-o-zyczenia/b4hhfdh

https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/akcja-kartki-dla-blanki-dobiegla-konca-przestalismy-liczyc-przy-10-tys/wzgc757

RODDZAJE GRZYBÓW I ICH ZASTOSOWANIE W GASTRONOMII

W ramach projektu „Czas na zdrowie” uczniowie kl. 2  „KUCHARZE” uczestniczyli w warsztatach  mykologicznych prowadzonych przez p. Monikę Pilas.

Uczniowie uczyli się rozpoznawać grzyby jadalne, dokonywać obróbki wstępnej. Największym zainteresowaniem cieszył się grzyb Siedzuń sosnowy  znany również pod nazwą  szmaciak gałęzisty płaskosz sorokop, sorokop, sieduń, siedź, kozia broda kędzierzawa, kozia broda włoska, płaskorz, szmaciak, szmaciak gałęzisty, siedzuń borowy, strzępiak kędzierzawy.

 

 

EUROPEJSKI "TYDZIEŃ" JĘZYKÓW w CKZ!
W dniach od 24 do 30 września 2021 r. w naszej placówce obchodziliśmy Europejski Dzień Języków, którego główną ideą jest promowanie wielojęzyczności. W jego ramach młodzież mogła poznać wybrane słowa w różnych językach. Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.
Pamiętajmy, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, że stanowi ona kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu.
 
  

KOLEJNA EDYCJA AKCJI "Podzielmy się radością!”

W naszej szkole w ramach Małego Wolontariatu uczniowie, nauczyciele i pracownicy CKZ kolejny raz aktywnie zaangażowali się w akcję "Podzielmy się radością!" i z okazji Dnia Dziecka zebrali słodycze dla dzieci z Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Tczewie (Domu Dziecka w Tczewie).

Zostały one przekazane na ręce p. Dyrektor Elżbiety Protasiuk.

Cieszymy się, że mogliśmy dzieciom sprawić radość; już po raz IV!

Pamiętajmy, że DOBRO POWRACA!

Akcję zorganizowały:

p. Katarzyna Kosińska,  p. Katarzyna Kowalska, p. Monika Krefft i p. Dorota Machaj

 

Kolejny raz nasza szkoła otrzymała podziękowanie od Państwowej Inspekcji Pracy w Gdańsku
za udział w programie edukacyjnym „Kultura Bezpieczeństwa" w roku szkolnym 2020/2021. Nauczyciele koordynujący program w naszej placówce: Monika Pilas i Katarzyna Kosińska.

AKCJA "Podzielmy się radością!"

W naszej szkole w ramach Małego Wolontariatu uczniowie, nauczyciele i pracownicy CKZ kolejny raz aktywnie zaangażowali się
w akcję 
"Podzielmy się radością!"
z okazji Świąt Bożego Narodzenia

zebrali słodycze dla dzieci
z Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo
-Wychowawczych w Tczewie (Domu Dziecka w Tczewie).

Zostały one przekazane na ręce p. Dyrektor Elżbiety Protasiuk.
Cieszymy się, że mogliśmy dzieciom sprawić radość; już po raz III! 
Pamiętajmy, że DOBRO POWRACA!
Akcję zorganizowały:
p. Katarzyna Kosińska, p. Katarzyna, Kowalska, p. Monika Krefft i p. Dorota Machaj

 Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy III życzą wszystkim nauczycielom i pracownikom CKZ TCZEW:

Zdrowia, bo to najważniejsze w tym trudnym czasie, 

Szczęścia i Świąt w Rodzinnym gronie. 

Dużo odpoczynku i regeneracji po trudach włożonych w naszą edukację. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

Życzy klasa 3 Sprzedawców T.4

Do życzeń dołącza się opiekun K. KosińskaKAMPANIA SPOŁECZNA pt. „Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”

 

W tym tygodniu, w naszej placówce świętujemy II Ogólnopolski Tydzień Pisania Kartek Świątecznych, a przy tej okazji realizujemy ogólnopolską kampanię społeczną pt. „Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”. Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza uczniów, do włączenia się w akcję tworzenia, wypisywania i wysyłania kartek świątecznych!  

Pamiętajmy nie tylko o Naszych najbliższych, ale również o osobach starszych, schorowanych lub samotnych!

Dobro powraca!